"Każdy Twój wyrok przyjmę twardy, przed mocą Twoją się ukorzę. Ale chroń mnie Panie od pogardy, od nienawiści strzeż mnie Boże". (N. Tanenbaum)

piątek, 2 kwietnia 2021

dtnrypin.pl

 Dobrzyńskie Towarzystwo Naukowe posiada nową stronę internetową.

Zapraszamy bardzo serdecznie do jej odwiedzania.

http://dtnrypin.pl

Jesteśmy także na Facebooku:

https://www.facebook.com/groups/dtnrypin




 Rok założenia Towarzystwa - 2007, kontynuacja działalności Dobrzyńskiego Oddziału WTN (1985-2006), 
który wydał m.in. dziesięć tomów rocznika naukowego pt. "Ziemia Dobrzyńska. Zeszyty Historyczne DO WTN".

Towarzystwo od początku wydaje naukowy periodyk pt."Rocznik Dobrzyński", punktowany przez MNiE. Do 2021 r. ukazało się czternaście jego tomów o łącznej objętości blisko 5.500 stron. RD posiada Kolegium Redakcyjne a poszczególne tomy ukazują się pod red. prof. M. Krajewskiego. Do tej pory na jego łamach swoje prace opublikowało ponad 140 autorów. Rocznik gromadzony jest i katalogowany w oddzielnych opisach jednostkowych przez Bibliotekę Narodową w Warszawie. Jego komplety posiadają także inne biblioteki, m.in. Biblioteka Jagiellońska, Książnica Miejska w Toruniu, M-PBP w Rypinie, MB w Golubiu-Dobrzyniu i UMK oraz Biblioteka Kongresu Amerykańskiego.

Towarzystwo jest organizatorem wielu sesji i spotkań naukowych, inicjatorem szeregu przedsięzięć utrwalających naszą narodową i regionalną historię. Jest wydawcą szeregu innych publikacji naukowych i popularnonaukowych, gromadzonych w bibliotekach krajowych i światowych oraz Kujawsko-Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej.

Dobrzyńskie Towarzystwo Naukowe zrzesza blisko 120 członków zwyczajnych z Francji, Warszawy, Poznania, Szczecina, Torunia, Kościerzyny, Włocławka, Rypina, Brodnicy, Ciechocinka, Golubia-Dobrzynia, Lipna, Krajkowa, Ruża, Skępego, Szpetala Górnego, Chełmicy, Wielgiego, Piaseczna, Szafarni i szeregu innych miejscowości.

Towarzystwo szczyci się dziewięcioma Osobami, posiadającymi Honorowe Członkostwo, z tego siedmiu - niestety - już nieżyjących, śp.: prof. Jerzy Pietrkiewicz (Londyn), por. Teofil Jurkiewicz - Żołnierz Niezłomny (L'Hopital, Francja), ks. prałat Czesław Chojecki, płk Maria Sobocińska - Dama Krzyża Wojennego Virtuti Militari (Sztokholm), Jan Jagodziński, Michał Kokot, prof. Stanisław Strzyżewski oraz inż. Władysław Szczutowski (1935), ks. prałat Tadeusz Zaborny (1946) i mgr inż., poseł na Sejm RP z Ziemi Dobrzyńskiej Jan Krzysztof Ardanowski (1961).


Brak komentarzy: